peruki

W dzisiejszych czasach wszystko jest na sprzedaż. Ile kosztują włosy jest to tylko kwestia zaproponowania odpowiedniej ceny. Ta uzależniona jest przede wszystkim od jakości włosów, ale tak samo ważna jest długość i kolor. Najdroższe są włosy dziewicze. Są to włosy, które nigdy wcześniej nie były poddawane zabiegom farbowania oraz jakimkolwiek zabiegom chemicznym. Włosy, które przeznaczone są na sprzedaż najlepiej, żeby były jak najdłuższe oraz naturalne. Im są jaśniejsze tym lepiej dla ich właściciela. Jasne odcienie mają zdecydowanie więcej klientów oraz zyskują wyższe ceny. Jest to bardzo poważny argument, żeby nie farbować włosów oraz zapuszczać jak najdłuższe.

Niestety włosy rosną bardzo wolno dlatego raczej nie jesteśmy w stanie przekuć tego pomysłu w dobrze prosperujący biznes, który zapewni nam dochód przez wiele lat. Włosy, które osiągnęły długość od 15 do 20 centymetrów kosztują na rynku od 150 złotych do 200 złotych za kilogram. Co ciekawe za kilogram włosów, które są znacznie dłuższe, ponieważ mają 50 – 60 centymetrów zapłacimy już nawet 2 tysiące złotych. Jednak zanim oddamy się na dobre przeliczeniom warto pamiętać, że kucyk długości 40 centymetrów waży zazwyczaj 100 lub 150 gramów.

Nie znaczy to jednak, że nie ma wśród nas osób, które mają znacznie więcej włosów i do tego cięższych. Niektórzy mają na głowie nawet pół kilograma włosów, dlatego mogą liczyć na dobry tysiąc złotych. W najgorszej sytuacji są osoby mające ciemne włosy i do tego krótkie. Ludzie niechętnie kupują włosy poniżej 20 centymetrów. Firmy, które skupują włosy zazwyczaj mają wymaganie, żeby włosy osiągały przynajmniej 20 centymetrów długości. Czasami nawet nie są skupowane włosy, które mają mniej niż 40 centymetrów. Związane jest to z modą wśród polskich kobiet na zagęszczanie oraz sztuczne przedłużanie włosów.

włosy

Nie oznacza to jednak, że włosy krótkie nie znajdą zastosowania. Włosy krótsze są poszukiwane przez firmy zajmujące się dystrybucją peruk. Krótkie włosy świetnie pasują na peruki i dlatego warto przemyśleć dokładnie do jakiego miejsca chcemy oddać nasze włosy. Jeżeli mamy otwarte serce na problemy innych ludzi to warto przemyśleć możliwość oddania włosów dla ludzi chorych na raka. Jest to świetna inicjatywa, która mimo, że nie przyniesie nam dodatkowego dochodu to na pewno nas usatysfakcjonuje, a do tego sprawi, że będziemy mieli świadomość, że komuś nasze włosy naprawdę się przydały.

Najbardziej pożądane są włosy kobiet europejskich

Są one zdecydowanie więcej warte od włosów azjatyckich oraz hinduskich. Zazwyczaj azjatyckie włosy, które poddawane są licznym zabiegom chemicznym są pozbawione łuski włosa. Dzieje się tak, ponieważ Azjatki wykonują masę zabiegów, które mają pozbawić włosy pigmentu, a w ten sposób ułatwić rozjaśnianie włosów. Dlatego też są one gorszej jakości i nie są tak trwałe jak włosy europejskie. Klienci, którzy kupili azjatyckie włosy często mówią, że są one szorstkie w dotyku.

kobieta

Dzieje się już tak nawet po pierwszym myciu. Do tego miewają one liczne problemy z plątaniem i kręceniem. Są bardzo niewygodne w utrzymaniu oraz po krótkim czasie wyglądają już mało estetycznie. Należy też poruszyć temat zarabiania pieniędzy na włosach, ponieważ, żeby w ten sposób sobie dorabiać nie musimy odwiedzać nawet salonu fryzjerskiego. Wystarczy, że umyte włosy zetniemy, zwiążemy w kilku miejscach, oznaczymy końcówkę oraz nasadę i następnie wyślemy to listem poleconym do firmy, która zajmuje się skupem włosów.

Zawsze trzeba zawrzeć cenę, czyli określić na ile wyceniamy nasze włosy. Włosy wysłane do firmy są wyceniane przez specjalistów, którzy następnie informują nas o tym ile możemy zarobić. Jeśli się zgodzimy na ich warunki to otrzymujemy włosy, jeżeli nie to włosy są nam odesłane z powrotem. Wiele zakładów fryzjerskich sprzedaje włosy do firm skupujących. Niestety też rzadko w salonie fryzjerskim jesteśmy informowani o tym, że możemy na naszych włosach zarobić przyzwoite pieniądze. Dlatego też zdecydowanie czasami lepiej opłaca się ścięcie ich samemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here