mysz

Masz problem z gryzoniami w swoim gospodarstwie domowym? Myszy i szczury zagnieździły się na poddaszu, w piwnicy albo w budynkach gospodarczych? Musisz reagować szybko. Gryzonie szybko rozmnażają się i wyrządzają naprawdę ogromne szkody. Poza tym ich inwazja może stanowić wręcz zagrożenie dla ludzi. Jak skutecznie pozbyć się myszy czy szczurów z posiadłości? Czy walka z nimi jest jednorazowa? Odpowiedzi szukaj z poniższym tekście. 

Profesjonalna deratyzacja 

Najlepszą metodą na zwalczanie gryzoni jest profesjonalna deratyzacja. Taką usługę wykonują fachowcy. Najlepiej wybierać firmy, które mogą przedstawić specjalne kwalifikacje, uprawnienia i certyfikaty poświadczające najwyższą jakość świadczonych działań. Deratyzacja musi być przeprowadzona, uwzględniając indywidualne potrzeby i warunki danego gospodarstwa domowego. Decyzję o sposobie zwalczania gryzoni mogą podjąć jedynie specjaliści. Najczęściej przebiega poprzez zastosowanie specjalnych pułapek oraz rozsypywanie trujących granulatów. Co ważne, jedna usługa tego rodzaju najczęściej nie jest wystarczająca, aby pozbyć się problemu, ponieważ pojedyncze sztuki gryzoni mogą nie zostać zwalczone. Priorytetem jest regularne powtarzanie zabiegów deratyzacji. Fachowcy podejmują się również działań wyłapywania gryzoni oraz rozbijania ich gniazd. 

Priorytetem jest profilaktyka 

Pamiętaj, że sposobem na walkę z myszami i szczurami nie jest ich pozbywanie się z przestrzeni gospodarstwa domowego. Najważniejsze jest działanie, które pozwoli zapobiegać przedostawaniu się gryzoni do pomieszczeń gospodarczych czy mieszkalnych. 

Przede wszystkim zadbaj o zabezpieczenie wszelkich dziur i szczelin, przez które mogłyby się przedostawać gryzonie. Musisz wiedzieć, że otwory, przez które przechodzą myszy bądź szczury mogą być naprawdę małe, bardzo często niechciani goście przechodzą również rurami. 

Nigdy nie zostawiaj odpadów spożywczych w pobliżu miejsca zamieszkania, ponieważ resztki pożywienia stanowią doskonały wabik dla tych intruzów. Kosze na śmieci powinny być zamykane, a wszystkie odpady umieszczone w szczelnych workach. Jeśli korzystasz z kompostownika, musi się on znaleźć w sporej odległości od zabudowań. 

Pamiętaj, aby profilaktycznie rozkładać pułapki na myszy i szczury oraz regularnie sprawdzać, czy jakiś gryzoń w nie wpadł. Co istotne, jeśli problem z myszami czy szczurami już wystąpił, profesjonalne deratyzacja powinna odbywać się na terenie obiektu obowiązkowo, nawet 4 razy w ciągu roku. Szczególnie uwzględnić należy okres jesienny i zimowy, kiedy myszy i szczury szukają ciepłego schronienia w zabudowaniach. 

Musisz wiedzieć, że deratyzacja chemiczna może być toksyczna dla ludzi oraz zwierząt domowych. Na czas przeprowadzania takich zabiegów lepiej przenieść się do pomieszczeń, w których taki zabieg nie jest realizowany. Co istotne, w ramach deratyzacji zawsze współpracuj z firmami, które przeprowadzają nie tylko zwalczanie myszy i szczurów chemicznymi trutkami, ale jednocześnie podejmują się działań z zakresu deratyzacji fizycznej, czyli odławiania gryzoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here