Czy przedszkolaki mogą spać w śpiworze?

0
123

Czas wakacji sprzyja rodzinnym wypadom na łono natury. Jeśli przewidziane są w ramach takiej wycieczki noclegi pod namiotem, należy odpowiednio podejść do kwestii doboru śpiwora dla naszego małego dziecka. To samo tyczy się jeżeli chodzi o śpiworki do przedszkola. Jak wiadomo, częścią rutyny przedszkolnej jest leżakowanie po posiłkach, więc należy zrobić wszystko aby zapewnić naszemu maluchowi właściwy komfort takiego wypoczynku.

Generalnie przyjmuje się, że zwykły (dorosły) śpiwór idealnie nadaje się dla dzieci od 6 roku życia wzwyż. Śpiwory krótsze polecane są natomiast dla dzieci powyżej 3 roku życia. Nie zaleca się takiego ekwipunku do spania dla dzieci najmłodszych. Jeśli małe dziecko w czasie snu przesunie się przypadkowo na dno śpiwora, może to wywołać u niego nagły niepokój i grozić nawet uduszeniem.

Śpiworki do przedszkola

Odpowiadając zatem na pytanie czy śpiworek do spania dla przedszkolaka to dobry pomysł, trzeba uznać, że jak najbardziej. Przy zakupie takiego śpiwora trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad. Tylko wtedy maluch będzie miał poczucie bezpieczeństwa w trakcie snu poza swoim miejscem zamieszkania, a samo zasypianie okaże się znacznie łatwiejsze. Poza tym dobrze dobrany śpiworek przedszkolaka to gwarancja spokojniejszego sen i beztroskiej pobudki, po której dziecko z nowymi siłami przystąpi do poznawania otaczającego go świata.

Oferta śpiworków dla przedszkolaków

Śpiworki dla dzieci są dostępne w różnych klasyfikacjach, dla różnych pór roku i temperatur. Istnieją także modele wielowarstwowe, które dzięki swojej specyfice mogą być z powodzeniem używane przez cały rok. W okresie letnim usuwa się w nich po prostu dodatkową warstwę wewnętrzną. Z kolei inny rodzaj śpiworów jest połączony z wygodną poduszką pod głowę, która umożliwia jeszcze bardziej komfortowy wypoczynek podczas leżakowania w domu lub snu w domu czy pod namiotem. Należy przy zakupie zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany, a najlepiej wybrać taki bawełniany, a nawet wykonany z podwójnej bawełny. To świetna alternatywa dla przytulnej pościeli, a śpiwory dla dzieci są zazwyczaj dodatkowo wypełniane antyalergiczną oraz antybakteryjną włókniną.

Ważne również, zwłaszcza w okresie letnim, aby śpiworek do spania dla przedszkolaka był przewiewny. Utrzymanie stałej cyrkulacji powietrza to podstawowa sprawa jeżeli chodzi o równowagę termiczną – taki śpiworek nie będzie się przegrzewał i zapewni komfort podczas spania naszego malucha. Najlepiej zdecydować się właśnie na śpiwór, który zastępuje tak naprawdę całość pościeli. Nie trzeba już specjalnie dokupywać poduszek i prześcieradła, a dziecko śpiące w przytulnym śpiworku w okresie chłodniejszym nie będzie się podczas snu niechcący odkrywać. Poza tym obecne na rynku śpiworki do przedszkola są zazwyczaj wykonane w przyjemnych i kojących barwach, a na ich poszyciu pojawiają się często bohaterowie ulubionych bajek. W ten sposób maluch będzie odpływał w krainę sennych marzeń nie tylko w komfortowych warunkach, ale także w towarzystwie swoich bajkowych idoli…

Please enter your comment!