Wybór baterii bidetowej

Jak w przypadku wielu urządzeń sanitarnych, również bidet wymaga zamontowania baterii. Wykorzystuje się w tym celu specjalne baterie bidetowe, dopasowane do sposobu działania tych urządzeń, ich rozmiarów i kształtów. Ponieważ bateria ma duży wpływ na przydatność danego bidetu do użytku, warto zatrzymać się na chwilę nad tym tematem oraz poznać najważniejszą specyfikację baterii bidetowych. Poniżej udzielamy wskazówek skierowanych do osób przygotowujących się do zakupu oraz montażu bidetu.

Bateria bidetowa stojąca, czy ścienna?

Baterie stosowane w montażu bidetów można podzielić na dwie główne kategorie. W pierwszej znajdują się baterie stojące, będące klasycznym i najpopularniejszym rozwiązaniem. W drugiej znajdują się baterie ścienne, które wybierane są rzadziej, jednak mają swoje istotne zalety, o których wspomnimy. Który typ baterii wybrać do swojego bidetu? Odpowiedź nie jest prosta i zależy zarówno od wybranego przez Ciebie typu urządzenia jak i rodzaju instalacji, do której zostanie ono podłączone. 

Baterie stojące mocuje się najczęściej na krawędzi lub rantach bidetu. Są one wygodne w codziennym użytkowaniu oraz łatwe w czyszczeniu. Dzięki prostym, ograniczonym kształtom, możesz uporać się z wyczyszczeniem baterii w bardzo krótkim czasie. Ponadto, baterie stojące pozwalają na łatwy dostęp do wszystkich elementów montażowych – takich jak choćby wężyki, uszczelki, cybanty, przejściówki, redukcje. Jest to ułatwienie w przypadku wystąpienia awarii lub konieczności wymiany niektórych elementów na nowe. 

Baterie ścienne to produkty przeznaczone do montażu w przypadku armatury ściennej – zarówno podtynkowej jak i natynkowej. Montaż baterii odbywa się bezpośrednio do powierzchni ściany, najczęściej zaledwie kilka centymetrów ponad wysokością miski bidetu. Warto dokładnie wymierzyć wysokość montażu baterii, by zagwarantować maksymalnie komfortowe i wygodne korzystanie z bidetu. Warto jednak podkreślić, że pole manewru może być nieco ograniczone, ze względu na konieczność montażu bezpośrednio przy systemach orurowania. 

Baterie bidetowe – podtynkowe i natynkowe. Oraz ich specyfikacja 

Wśród baterii ściennych wyróżnia się produkty przeznaczone do montażu podtynkowego i natynkowego. Wybór baterii należy dopasować do warunków instalacji znajdującej się w ścianie. Baterie podtynkowe wypadają pod tym względem bardziej estetycznie – ich elementy robocze i montażowe zostały schowane w strukturze ściany, ponad której powierzchnię wystają wyłącznie wylewka i kurek. Bateria bidetowa podtynkowa to idealny wybór do łazienek urządzonych stylowo i elegancko. Warto jednak zaznaczyć, że w sytuacji wystąpienia awarii, wymiana baterii na nową może być problematyczna. 

Baterie natynkowe są montowane na powierzchni ściany, a ich korpus i wszystkie pozostałe elementy są widoczne. Rozwiązanie to jest pod pewnymi względami lepszym wyborem. Baterie takie rzadko ulegają usterkom, są wytrzymałe i solidnie wykonane, z materiałów odpornych na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, wymiana baterii natynkowej na nową jest bardzo prosta i nie wymaga skuwania ściany ani ingerowania w jej strukturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here