hurtownia stomatologiczna

Pobieranie odcisków jest często złożonym procesem i ważne jest, aby etap ten został właściwie przeprowadzony. Takie zaopatrzenie gabinetu pozwoli uzyskać najlepszy odcisk, a tym samym najlepiej dopasowaną ostateczną odbudowę. Aby w tym pomóc, firma mamy dla Ciebie kilka złotych zasad, które powinny pomóc w osiągnięciu perfekcji w przypadku uzupełnień pośrednich.

Wybierz odpowiednią masę wyciskową i odpowiednie instrumenty stomatologiczne

Chyba najbardziej oczywistą i najważniejszą zasadą jest ta pierwsza. Zawsze wybieraj odpowiednią lepkość i klasę materiału wyciskowego godnie z techniką i wskazaniami, które mają być wykonane. Każda odpowiednio wyposażona hurtownia stomatologiczna będzie mieć dla Ciebie w tym zakresie sporo do zaoferowania. Używaj prawidłowo dopasowanych, sztywnych i wytrzymałych łyżek wyciskowych.

Warto też przypomnieć, że w samej procedurze pobierania wycisków dostępnych jest kilka różnych materiałów i technik. Elastomery są najlepszymi materiałami spełniającymi wymagania dotyczące uzupełnień pośrednich. Na przykład polieter zapewnia bardzo dokładne wyniki w jednym etapie przy użyciu jednego lub dwóch materiałów o różnej lepkości (jednofazowy lub jednoetapowy).

Polieter jest prawdopodobnie najbardziej odpowiednim wyborem, gdy kontrola wilgoci jest trudna, ponieważ polietery są z natury hydrofilowe od samego początku. Polieter jest idealnym materiałem do uzyskiwania wysokiej jakości wycisków, szczególnie w przypadku:

  • implantów,
  • protez,
  • złożonych przypadków wielopunktowych,
  • przypadków, w których kontrola wilgoci jest wyzwaniem.

Zapytaj wybrany sklep akcesoria stomatologiczne co mają do zaproponowania w tym temacie, a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do pracy w swoim gabinecie, jak i konkretnym przypadku.

Zadbaj o jednorodną mieszankę

To prawda – trudno jest kontrolować ilość i jednorodność mieszanki w przypadku materiałów wyciskowych do mieszania ręcznego, dlatego wielu klinicystów przeszło na materiały do automatycznego mieszania. Na rynku dostępnych jest kilka systemów – rozeznaj się, co Twój ulubiony sklep instrumenty stomatologiczne ma do zaoferowania w tym temacie.

Nie zapomnij zdezynfekować wyciski

Spośród kilku metod stosowanych do dezynfekcji materiałów wyciskowych, metoda chemiczna zdaje się być najczęściej stosowana w porównaniu z innymi metodami, w tym promieniowaniem mikrofalowym, autoklawem parowym, promieniowaniem UV, ozonem i elektrolizowaną utleniającą dezynfekcją wody. Dobierz odpowiednią, a jakość realizowanych przez Ciebie usług dentystycznych będzie na odpowiednim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here