Prezenty świąteczne dla dzieci w każdym wieku

Dodane 19.12.2017 w Promocja

Święta to szczególny okres w roku, na który z niecierpliwością czekają zwłaszcza najmłodsi. Głównym powodem tej sytuacji są oczywiście prezenty i klimatyczna atmosfera. Wybieranie gwiazdkowych upominków może stanowić spory problem, szczególnie gdy chcemy  podarować je dzieciom i uniknąć ich rozczarowania. Bezmyślne kupowanie kolejnych zabawek nie jest dobrym pomysłem. Warto postawić na takie, które pozytywnie wpływają na rozwój i uczą nowych rzeczy. Poznaj naszą listę prezentów!

Przemyślany prezent dostosowany do wieku

37622aeafe7c9799fbc301675bd547c5f833eb98.jpg

Wybierając prezent dla dziecka musimy kierować się jego wiekiem. Z pomocą przychodzą nam oznaczenia na zabawkach. Kupowanie ich “na wyrost” nie jest dobrym rozwiązaniem. Taka zabawka wcale nie posłuży mu dłużej, a może tylko zniechęcić. W efekcie szybko zostanie rzucona w kąt, a nie o to nam przecież chodzi. Jakie zabawki warto więc kupować dla niemowlaka, a jakie dla dziecka w wieku przedszkolnym?  Przygotowaliśmy kilka, ciekawych podpowiedzi, z którymi świąteczne zakupy staną się o wiele prostsze.


Upominek dla niemowlaka

74bb2ff225e3d26cef38460cedb010aeab001db6.jpg

Nowy członek rodziny także zasługuje na prezent, najczęściej to właśnie z tego rodzaju prezentami mamy największy kłopot. Co można podarować takiemu maluszkowi, aby okazało się przydatne? Młodzi rodzice nie chcąc sprawić nikomu problemu rzadko informują o swoich potrzebach, a przecież o wiele lepiej jest wybrać ubranko niż kolejnego pluszaka. Bardzo dobrym pomysłem będzie zakup maty edukacyjnej, która pozwala dziecku się rozwijać i daje mu przestrzeń do zabawy. Ciekawym rozwiązaniem będą także zabawki do wózków i fotelików, dzięki którym najmłodsi nawet podczas jazdy samochodem mają zapewnioną rozrywkę. Jeśli chcemy wybrać coś w niedużej kwocie to warto postawić na klasykę, czyli smoczki i grzechotki, których nigdy nie jest za dużo. Rodzicom niemowlaka przyda się za to elektroniczna niania.


Prezenty dla 2-3  latkaDzieci w tym wieku potrafią już chodzić i składać pierwsze słowa, a niekiedy nawet proste zdania, dlatego mamy nieco większe pole do popisu. Na co możemy się zatem zdecydować? Proponujemy m.in. jeździki, które mogą przyjmować postać samochodzików, motorków, koników, itp. Dobrym wyborem będą również wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne, które pomogą np.w poznawaniu nowych słówek czy literek. Z ich pomocą dzieci szybciej przyswajają wiedzę, jednocześnie świetnie się bawiąc. W sklepach znajdziemy różne maskotki z ciekawymi funkcjami, które liczą, grają melodie i naśladują dźwięki zwierząt. Taki wybór na pewno zostanie doceniony przez malucha. Możemy dołączyć do niego duże bańki mydlane. Dzieci w tym wieku je uwielbiają!


Zabawki dla przedszkolaka

50aa7dc095454781a1a7c8a9690c9affc0e407f9.jpg

Dziecko w wieku od 4 do 6 lat nabywa coraz więcej umiejętności, które warto utrwalać. Właśnie dlatego dobrze wybierać zabawki, które im w tym pomogą. Pomocne mogą okazać się gry i zabawki edukacyjne dostępne w Księgarni Internetowej PWN. Dużym zainteresowaniem cieszy się chociażby popularna gra Memory, która pomaga ćwiczyć pamięć. Większość dzieci w wieku przedszkolnym uwielbia puzzle. Oczywiście nie należy przesadzać z liczbą elementów. Niezbyt skomplikowana układanka to duża frajda dla dzieci. Możemy zastanowić się nad wyborem puzzli, które świecą w ciemności bądź mają możliwość późniejszego zawieszenia na ścianie. Doskonałym pomysłem będzie także piasek kinetyczny we wszystkich kolorach tęczy.


Co podarować dziecku w wieku szkolnym?


dbfa09666d566eae053a99acf50d18e75b3dd12f.jpg


Dzieci 7-8 letnie są już obeznane z elektroniką, zdarza się jednak, że zbyt wiele czasu spędzają w świecie cyfrowym. Możemy spróbować odwrócić ten trend oferując im gry planszowe, najlepiej takie, dedykowane całej rodzinie. Jakich tytułów szukać w sklepach? Jest ich całe mnóstwo, może to być m.in.: 5 sekund, Milionerzy, Scrabble, Dixit, Monopoly, Dzieci kontra Rodzice czy Taboo. Wspaniale sprawdzą się także wszelkie zestawy młodych naukowców, które możemy dobrać pod określone zainteresowania dziecka.


Święta to magiczny czas. Spraw, aby dzieci poczuły ich atmosferę i mogły cieszyć się z ciekawych upominków. Pamiętaj przy tym, że najlepszym prezentem jest czas. Wspólny wyjazd czy wyjście do kina to bezcenne chwile, które wspólnie będziecie długo wspominać,a  zabawki i gry to tylko dodatek, który pomoże wam wypełnić zimowe wieczory.


Artykuł powstał we współpracy z Księgarnią Internetową PWNPrzejdź do bloga