Jak wygląda szkoła warsztat chustonoszenia?

Dodane 29.11.2017 w Zdrowie

Nie trzeba być wcale rodzicem aby wiedzieć, że każdy małe dziecko pragnie być noszone i przytulane. Poczucie bliskości jest podstawową cechą relacji międzyludzkich, zapewniającą nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również gwarantującą spokój i radość. Bez wątpienia największa potrzeba jej zaspokojenia pojawia się w kontaktach rodziców z dziećmi (w szczególności tymi najmłodszymi).

Nie trudno się domyśleć, że naturalnym odruchem matki słyszącej płacz swojej pociechy jest jej przytulenie, które niejednokrotnie szybko wprowadza spokój i wyciszenie. Z uwagi na z fakt, że każdemu rodzicowi zależy w pierwszej kolejności na zdrowiu, prawidłowym rozwoju i szczęściu swojego dziecka, zaczyna pojawiać się coraz to więcej ofert szkół/warsztatów chustonoszenia. Jednak pewnie niejeden z nas zadaje sobie w tym momencie pytanie, co to tak właściwie jest i na czym polega, to noszenie dzieci w chustach. Odpowiedź jednak wcale nie jest taka ciężka. Zwróćmy uwagę chociażby na kraje Afryki i Azji, w których bardzo często można spotkać kobiety dźwigającej niemowlę czy małe dziecko w kolorowym skrawie materiału.

Moda ta rozpowszechniona została już na całym świecie, a coraz to większym zainteresowaniem cieszysz się w krajach Europejskich, między innymi w Polsce. W warsztatach chustonoszenia uczestniczy nie tylko coraz to więcej młodych mam (świadomych jak wielkim ułatwieniem w wykonywaniu codziennych czynności jest noszenie dziecka w sposób, który sprawia, że mamy wolne ręce), ale również ojców, którzy chcą jak najlepiej sprawdzić się w roli przyszłego taty. Na zajęciach rodzice dowiedzą się przede wszystkim jak prawidłowo samodzielnie wiązać chusty aby przyniosły jak najwięcej korzyści zarówno im jak i ich pociechą, ale także zostaną poinformowani przez wykwalifikowanego instruktora dlaczego noszenie dziecka w taki sposób wpływa znakomicie na jego prawidłowy rozwój, sen, zdrowie, spokój wewnętrzny, szczęście, jak również o jego wpływie na lepsze odnajdowanie się w społeczeństwie i relacje z innymi. Ponadto zajęcia prowadzone są przeważnie w formie wykładów jak i ćwiczeń, co znacznie ułatwia całą naukę.

Nie zapominajmy, również że w warsztatach chustonoszenia bierze udział coraz to więcej osób, zatem kolejną korzyścią jest nawiązanie znajomości z ludźmi z naszej okolicy, co daje możliwość wymiany się wzajemnymi doświadczeniami jak również niejednokrotnie stworzenie przyjaźni na długie lata. Ceny kursów na rynku są bardzo zróżnicowane. Często jednak możemy znaleźć oferty zaczynające się już od 30 zł za jedną godzinę kursu. W tym miejscu spójrzmy na jeszcze jeden pozytywny aspekt, mianowicie spore pole do popisu mają tutaj zwłaszcza kobiety w zakresie tworzenia codziennych stylizacji. Różnorodność materiałów, wzorów, rodzajów czy kolorów chust sprawia, że mogą one stanowić idealne i ciekawe uzupełnienie prostych kreacji. Ponadto genialne sprawdzą się na przykład podczas podróży samochodem gdyż zajmują naprawdę niewiele miejsca w porównaniu chociażby ze sporymi nosidełkami, co jest znacznie praktyczniejsze i daje spore ułatwienie.

Zobacz warsztaty chustonoszenia w FizjokreacjaPrzejdź do bloga