Fabryka bombek – pomysł na wycieczkę dla dzieci

Dodane 14.11.2017 w Promocja

Bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie, a z kolei czy można myśleć o choince bez ozdabiających ją bombek? Oczywiście, że nie – sam proces dekorowania drzewka za pomocą tych ozdób to pierwsze oznaki zbliżającej się Wigilii. Ubieranie choinki uwielbiają zwłaszcza dzieci, które często zastanawiają się, skąd biorą się te delikatne ozdoby. Na szczęście można im pokazać, jak powstają bombki. Jest to możliwe dzięki ciekawej ofercie, przygotowanej przez Gabi-Glass.

Wycieczka do Gabi Glass – niezapomniane przeżycie


Gabi-Glass to firma produkująca ozdoby choinkowe, która ma dla uczniów szkół i grup zorganizowanych cztery atrakcyjne propozycje wycieczek. Pierwsza obejmuje zwiedzanie fabryki bombek i obserwowanie procesu ich powstawania, barwienia oraz dekorowania. Druga to odwiedzenie nie tylko fabryki, ale również wizyta w klubie dla dzieci, którego wystrój wzorowany jest na książce „Alicja w krainie czarów”. W obu przypadkach dziecko otrzymuje bombkę o średnicy 100 mm, na której znajduje się jego imię. Trzecia wycieczka jest najbardziej bogata w atrakcje – obejmuje zwiedzanie fabryki oraz warsztaty plastyczne, prowadzone przez doświadczonych pracowników Gabi-Glass. Podczas ich trwania, dzieci mają możliwość własnoręcznego pomalowania oraz ozdobienia co najmniej trzech bombek. Wszystkie niezbędne do tego akcesoria – jak farby, pędzelki i ozdoby – znajdują się już na miejscu. Czwarta propozycja to zarówno zwiedzanie fabryki, jak i warsztaty oraz zabawa w klubie.

Czas pobytu w Gabi-Glass różni się w zależności od wycieczki. Najdłuższa, obejmująca wizytę w klubie i warsztaty, to aż dwie i pół godziny znakomitej zabawy. Zwiedzanie fabryki i zabawa w klubie to około 100 minut.  W przypadku wycieczki z warsztatami będzie to do półtorej godziny, a samo zwiedzanie fabryki nie zajmie więcej niż 40 min.

Dlaczego warto?


Dzięki tej wycieczce dzieci nie tylko spędzą ciekawie czas, ale również zobaczą na własne oczy całą procedurę powstawania baniek choinkowych – co jest atrakcją samą w sobie. Pamiątką po wycieczce będą imienne bombki oraz radość z własnoręcznego ich stworzenia i udekorowania. Fabryka Gabi-Glass mieści się w Gnieźnie, więc będąc tam z dziećmi można skorzystać z okazji i odwiedzić pobliskie Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz inne atrakcje.

Należy pamiętać, że chęć zorganizowania wycieczki należy zgłosić wcześniej, a najpóźniej dwa tygodnie przed wycieczką podać imiona jej uczestników, aby zostały przygotowane dla nich pamiątkowe bombki.


Przejdź do bloga