5 powodów, dla których warto kupić zabawki drewniane

Dodane 13.11.2017 w Promocja

Mogłoby się wydawać, że w porównaniu z plastikowymi, świecącymi, a nawet grającymi zabawkami, te wykonane z drewna nie cieszą się zbytnią popularnością. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej – zabawki drewniane są obecnie w centrum uwagi rodziców ze względu na swoje rewelacyjne właściwości oraz bardzo atrakcyjny wygląd. Sprawdźmy, skąd bierze się zainteresowanie tymi produktami i czy rzeczywiście zasługują na swoją dobrą reputację.

1. Bezpieczeństwo


Wiele zabawek plastikowych, szczególnie tych produkowanych w Chinach zawiera w sobie ołów i ftalany, które bardzo negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu, w szczególności dziecięcego. Warto także pamiętać o tym, że złożone plastikowe zabawki mają dużo małych części i mogą mieć ostre krawędzie, które z pewnością nie są bezpieczne dla maluchów. W zabawkach drewnianych mamy pewność, że dziecko obcuje z naturalnym materiałem, a gładkie, wyszlifowane drewno zapewnia całkowite bezpieczeństwo podczas zabawy.

2. Rozwój wyobraźni

Dzięki uniwersalnym zabawkom zbudowanym z drewna dziecko w znacznym stopniu rozwija swoją wyobraźnię. Dzieje się tak dlatego, że tego typu zabawki nie narzucają żadnego sposobu zabawy, więc nie limitują maluchów. W ich oczach nawet najprostsza drewniana kolejka to wielka przygoda, z której za każdym razem będzie się tak samo cieszyć. Jak dobrze wiemy, pod względem pomysłów dzieci potrafią zaskakiwać, dlatego warto zadbać o to, by pomysłowość stała się ich naturalną cechą.


3. Zabawa i nauka w jednym

Wbrew pozorom zabawki drewniane to nie tylko klasyki – kolejki, klocki i układanki. To także wiele innowacyjnych pomysłów jak maty edukacyjne, łamigłówki, czy nawet warsztaty z narzędziami. Dzięki takim zajęciom dziecko nie tylko spędza czas na zabawie, lecz także uczy się całkowicie nowych rzeczy. Element poznawczy podczas zabawy jest bardzo pożądanym aspektem wychowania maluchów, z czym drewniane zabawki radzą sobie naprawdę świetnie.

4. Trwałość

Tej zalety chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, drewno przy jednoczesnym byciu bardzo przyjaznym materiałem dla dzieci, przy dobrym obchodzeniu się z nim, przetrwa dekady. Nie straszne są mu upadki, nie pęknie także pod wpływem przypadkowego nadepnięcia. Otrzymujemy jakość przewyższającą cenę takiej zabawki.


5. Wygląd

Na koniec warto także wspomnieć o kwestii estetycznej. Te zabawki są po prostu bardzo atrakcyjne! Dzięki doborowi odpowiedniej formy, dokładnemu lakierowaniu i przepięknej palecie barw nie tylko ujmują dzieci, lecz także dorosłych.


Przejdź do bloga